Uudised ja teated

« Tagasi

„I Will Remain“ noortevahetus toob Lääne-Virumaale kokku Eesti ja Lõuna-Euroopa noored

23. augustil algab rahvusvaheline noortevahetus „I Will Remain". Noortevahetus kestab 1. septembrini  ja toimub Mõedaku Puhkebaasis  Lääne-Virumaal. Noortevahetusest võtab osa kokku 30 noort neljast erinevast riigist – Eestist, Portugalist, Hispaaniast ja Itaaliast.

 

„Rahvusvahelise noortevahetuse „I Will Remain" eesmärgiks on tuua erineva päritolu, tausta ja vanusega noored kokku ning avatud õhkkonnas arutada selliste suurte ja oluliste teemade üle nagu diskrimineerimine ja tolerantsus. Nagu projekti nimi tõlkeski ütleb – "Mina jään" –  on meie jaoks oluline, et noored mõistaksid, et kiiresti muutuvas ja keerulises ühiskonnas on neil igati õigus olla nemad ise ja jääda endiks, seejuures olles avatud ja tolerantsed inimesed,"  kommenteeris noortevahetuse peakorraldaja Angela Tikoft.

 

„Koos veedetakse kümme sisukat päeva, kuhu mahub projekti teemadega tegelemine ja seda põneval, mitteformaalse õppe teel. Kindlasti ka kultuuride tundma õppimine ja seeläbi oma maailmapildi avardamine. Kavatseme külastada projekti korraldajate jaoks olulisi paiku Ida- ja Lääne-Virumaal ning noortevahetuse lõpetame avatud kogukonna õhtuga, kus tutvustame, mida ja miks koos teinud oleme ja anname ka kohaliku kogukonna liikmetele võimaluse seesugusest suurepärasest võimalusest õppida, saada uusi sõpru ja näha maailma, rohkem teada saada."

 

Kogukonnaõhtu toimub 30. augustil kell 18.30 Mõedaku Puhkebaasis. Kavas on projektis osalevate riikide etteasted ning ühine tagasivaade noortevahetusele.

 

Projekti „I Will Remain" toetab Erasmus+. Noortevahetuse olulisteks toetajateks on Vigala Piimatööstus OÜ, Vendi  Talu, Veski Mati, Food Studio, DAVA Foods Estonia. Projekti eestvedajateks on MTÜ Maidla Noored esindajad Angela Tikoft, Merilin Innos ja Gerri Alamets.

 

MTÜ Maidla Noored tegutseb 2009. aastast ja organisatsiooni eesmärk on ühendada omavahel noori, võimaldada neile suhtlemist ja arendavat tegevust kodu- ja koolivälisel ajal, seades esikohale noorte omaalgatuse arendamise.