Maavanema poolt antavad autasud

Lääne-Virumaa vapimärk on asutatud maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Vapimärk omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Lääne-Viru maakonna arengule, samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

 

Maavanem otsustab teenetemärgi andmise temale komisjoni poolt esitatud kandidaatide hulgast hiljemalt iga aasta 20. veebruariks.

 

Üldjuhul antakse teenetemärke välja üks kord aastas, seoses Eesti Vabariigi aastapäevaga. Erandjuhtudel võib teenetemärgi üleandmine toimuda ka muul ajal.

 

Teenetemärkide „Lääne-Virumaa kuldne vapimärk" ja „Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk" kehtestamine

Lääne-Viru maakonna vapimärkide laureaadid

 

2017          Juhan Viise - panuse eest maakonna majanduse arengusse

                    Virge Ong - panuse eest maakonna hariduselu arengusse

                    Toom Kuusmik - panuse eest maakonna põllumajanduse  ja ettevõtluse arengusse

                    Aarne Mäe - pikaajalise ning pühendunud töö eest maakonna sündmuste kajastamisel

                    Peep Veedla - panuse eest maakonna kultuurivaldkonna edendamisse

                    Tiina Pruler-Ild - panuse eest maakonna meditsiini arengusse

                    Jaak Läänemets - panuse eest maakonna majanduse ja maaelu arendamisse

                    Roger Ingemar Larsson - panus eest maakonna majanduse arengusse

2016           Toomas Varek - panuse eest maakonna majanduse ja avaliku sektori arengusse

                     Marika Tint - panus eest maakonna kultuurivaldkonna arengusse

                     Gunnar Kotiesen - panuse eest maakonna sotsiaalvaldkonna arengusse

                     Anne Nõgu - panuse eest maakonna ettevõtluse ning haridus-ja kultuurielu edendamisse

                     Toivo Peäske - panuse eest maakonna kultuurivaldkonna edendamisse

                     Paul Black - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna majanduse arengusse

2015           Ott Licht - panuse eest maakonna majanduse arengusse

                     Väino Kaldoja - panuse eest maakonna majanduse arengusse

                     Jaak Vettik - panuse eest maakonna spordivaldkonna

                     arengusse

                     Arvo Saul - panuse eest maakonna majanduse arengusse

                     Vaike Sein - panuse eest maakonna sotsiaalvaldkonna arengusse

2014

Merje Poom - panuse eest maakonna huvihariduse ja tervisespordi arengusse
  Roman Kusma - panuse eest maakonna majanduse ja turismi valdkonna arengusse
  Teet Soorm - panuse eest maakonna majanduse arengusse
  Sven Ivanov - panuse eest maakonna majanduse arengusse
  Hannes Mets - panuse eest maakonna haridusvaldkonna arengusse
  Tapio Mäkeläinen - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna kultuuri- ja turismivaldkonna arengusse
  Evgenii Boiko - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna majanduse arengusse
  Toomas Suumann - panuse eest maakonna teatrielu arengusse
  Victor Guzun - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna kultuuri ja majanduse arengusse
  Kyösti Olavi Manninen - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna majanduse arengusse
2013 Jan Östen Owren - hõbedane vapimärk panuse eest maakonna majanduse arengusse
  Lembit Kaljuvee - panuse eest maakonna avaliku sektori ja majanduse arengusse
  Valdur Liiv - panuse eest maakonna kultuurivaldkonna arengusse
  Katrin Tuttelberg - panuse eest maakonna tervishoiuvaldkonna arengusse
2012 Peep Vassiljev – panuse eest arengusse kohalike omavalitsuste valdkonnas
  Sirje Kiisküla – panuse eest maakonna tervishoiuvaldkonda
  Ülo Niisuke – panuse eest maakonna põllumajanduse arengusse
  Erich Petrovits – panuse eest maakonna arengusse spordi valdkonnas
  Olaf Leps – panuse eest maakonna kultuurivaldkonna arengusse
2011 Valli Lember-Bogatkina – kunstnik, pühendumise ja Lääne-Virumaa kunstis jäädvustamise eest
  Ello Odraks – kultuuritegelane, pikaajalise panuse eest Lääne-Viru maakonna kultuuritöö arengusse
  Mati Merirand – võrkpalli treener-pedagoog, pikaajalise tulemusliku töö eest Lääne-Virumaa spordi arendamisel
  Eugen Õis – riigiametnik, panuse eest Lääne-Virumaa teedemajandusse
2010 Oleg Gross – tulemuslik ettevõtluse arendaja
  Anne Tasuja – kauaaegne aktiivne omavalitsustegelane
  Jakob Kiik – kauaaegne teenekas malepedagoog ja treener
  Urmas Laht – tulemuslik ettevõtluse arendaja
  Arvo Pärt - Lääne-Virumaal üles kasvanud ülemaailmselt tunnustatud helilooja
2009 Maie Orav - tantsupedagoog ja -looja, tantsuansambli Tarvanpää juht
  Raivo Helm - teenekas metsandustöötaja
  Ants Leemets - SA Virumaa Muuseumid juht
  Einar Vallbaum - AS-i Lajos omanik, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) president
2008 Üllar Saaremäe - SA Rakvere teatrimaja kunstiline juht
  Odette Kirss - SA Virumaa Muuseumid kauaaegne vanemteadur
  Ermo Sepp -  Sepa seakasvatustalu omanik
  Aleksander Nikolajev - AS Kunda Sadama direktor
2007 Anti Puusepp - OÜ Palmse Mehhaanikakoja juht
  Aili Taal - Roela mahemesinik ja külaelu edendaja 
  Igor Tõnurist - etnograaf, folklorist, mitme Viru säru kunstiline juht
  Taimi Parve - aktiivne keskkonnakaitsja
2006 Heiki Hallik - AS Hallik tegevdirektor
  Tõnu Krooben - OÜ Laekvere PM juhataja
  Tauno Suurkivi - Lääne-Virumaa Päästeteenistuse direktori asetäitja 
  Viive Aamisepp - Rakvere Teatri näitleja
2005 Indrek Klammer - aasta tegija majandusvaldkonnas
  Karl Mäesepp - aasta inimene sotsiaalvaldkonnas