Uudised ja teated

« Tagasi

Sinilille kandes annab au ka maavanem

Täna jõudis Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu ja Naiskodukaitse igakevadine heategevuskampaania "Anname au!" Lääne-Viru maavalitsusse. Sinilille soetas traditsiooniliselt ka maavanem Marko Torm, kes kutsus kõiki inimesi veterani päeva eel üles näitama lugupidamist ja hoolivust riigi ja selle eest seisnud veteranide vastu.

 

„Kutsun inimesi kandma sinilille rinnamärki kõikide Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustuseks. Näitame, et peame oma inimestest lugu ja hoolime neist ning nende lähedastest," sõnas maavanem Marko Torm.

 

Neljandat aastat peetava heategevusliku Sinilillekampaaniaga kutsutakse üles Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki. Kampaaniat korraldavad MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu koostöös Naiskodukaitsega.

 

Sinilillesümboolikaga kogutava tulu suunab Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing lisaks vigastatud veteranide toetamisele Haapsalu rannapromenaadile liikumispuudega inimestele välitrenažööride ala rajamiseks, soetab Ida-Viru Keskhaigla taastusravi osakonnale invalifti basseini pääsuks ja toetab MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel. Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilillesõnumit ja -märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

 

Aprilli lõpuni on sinilillemärke ja -käepaelu võimalik osta kõigil veteranipäeva üritustel, Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, Apollo raamatu- ja meelelahutuskeskustes, T-pileti kassades Tallinnas ja Tartus, Olerexi teenindusjaamades, R-kioskites ja Tallinna lennujaamas, Nordica lendudelt ning koostöös Itella Smartpostiga ka annameau.ee kodulehelt. Kampaania üritustega saab tutvuda siit kodulehelt www.annameau.ee.