Uudised ja teated

« Tagasi

Maaelufestival tõi maakonda regionaalmaasikaga

Riigihalduse minister Mihhail Korb andis kolmapäeval Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle neli regionaalarengu auhinda. Ühe Regionaalmaasika sai Sõmeru maaelufestival.

 

„Tänu Sõmeru vallavalitsuse aktiivsusele ja heale koostööle kohalike ettevõtetega on suudetud käivitada üks mitmekesisema programmiga maaelu tutvustavaid üritusi kogu Eestis," öeldakse maaelufestivalile auhinna andmise põhjenduseks.

 

Lambafestivalist laiemaks maaelufestivaliks kasvanud üritus on Lääne-Viru maavanema Marko Tormi sõnul hea näide Lääne-Viru maakonna sisust, kus hea idee ja suure tahtmise ning tugevate tegijatega võib alustada nullist ja teha midagi erakordset.

 

„Maavanemana oli heameel seda ettevõtmist esile tuua ja ettepanek tunnustamiseks esitada. Eriline rõõm on tõdeda, et Tallinnast nähakse asju sedakorda meiega ühtemoodi. Olen rakverelasena isegi heas mõttes kade, et väiksemates valdades on alatasa midagi suurt juhtumas. Usun, et omavalitsuse, linna või valla positiivne hoiak ja tugi ning eeskätt tahe on taoliste õnnestumiste puhul ülioluline," ütles maavanem.

 

Parimate regionaalarengut toetavate algatuste konkursile „Regionaalmaasikas" laekus 28 ettepanekut, mille hulgast valiti välja neli silmapaistvamat algatust. Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

 

Auhinna pälvisid ka invatakso teenuse osutaja Ants Väärsi, Rõngu Pagar kui majanduse elavdaja väikeses asulas ning AS Konesko tegevuse laiendamise eest Kesk-Eestis.